Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Nie masz czasu szukać i wybierać spośród wielu ofert handlowych? Wybrać należy najlepszy, bezcenny prezent dla swoich najbliższych jakim jest czujka, czyli urządzenie informujące i ostrzegające o śmiertelnym zagrożeniu jakim jest czad lub dym, który może oznaczać pożar.

Z każdym rokiem świadomość społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa indywidualnego wzrasta poprzez zakup i montaż czujek tlenku węgla lub dymu. Jednak ilość montowanych urządzeń, które mają chronić nas przed zagrożeniami nie tylko występującymi w sezonie grzewczym jest ciągle zbyt mała. Proste w obsłudze i odczycie urządzenia jakimi są czujki stanowić mogą doskonały prezent oraz wzmocnienie poziomu bezpieczeństwa u najbliższych nam osób.

Zatrucia tlenkiem węgla oraz pożary najczęściej wynikają z nieprawidłowej eksploatacji urządzeń i instalacji grzewczej. Właśnie w przypadku braku pomysłu na prezent warto kupić bliskim czujkę pod choinkę. W przypadku wystąpienia niebezpiecznego stężenia tlenku węgla uruchomi się sygnał dźwiękowy czujki. Sygnał dźwiękowy emitowany przez wzbudzone urządzenie na pewno ostrzeże nas przed niebezpieczeństwem, nawet obudzi śpiących. Wówczas należy natychmiast poinformować służby i podmioty ratownicze.  

Dlatego warto włączyć się do akcji „Czujka pod choinkę” . Zapewne prezent w takiej formie będzie doskonałym rozwiązaniem dla najbliższych nam osób i gwarantem bezpieczeństwa.

Zwróćmy przy zakupie uwagę na wymagania, które powinny zostać spełnione.

Po pierwsze: czujnik musi być autonomiczny i zasilany bateriami. Istotne jest to, by działał co najmniej przez 5 lat, ponieważ czujniki mają sensory które z czasem się wypalają.

Po drugie: czujka powinna umożliwiać nam zamontowanie jej na ścianie.

Po trzecie: urządzenie powinno mieć sygnalizację rozładowania baterii, a także przycisk testowy, dzięki któremu możemy sprawdzić czy czujnik działa.

Po czwarte: urządzenie musi spełniać wymogi określone dla urządzeń elektrycznych do wykrywania tlenku węgla w pomieszczeniach domowych.

Po piąte: czujka powinna być atestowana przez Krajowy Instytut Badawczy, ale pamiętajmy, że takie informacje mogą znajdować się na stronie internetowej producenta, a nie na opakowaniu. Może też zdarzyć się tak, że atestu jednak nie ma, ale nie oznacza to, że mamy do czynienia z urządzeniem, które nie spełni swojej funkcji.